Zomrel futbalový tréner a skvelý chlap Ľuboš Mihálik

Vydané 9.11.2014 o 10.35, autor Ján Král

Zomrel správny chlap, muž s veľkým srdcom a obrovský futbalový nadšenec, ktorý zasvätil svoj život práci s mládežou. Vo veku 48 rokov v piatok skonal na následky zákernej choroby tréner Ľuboš Mihálik.

Zomrel futbalový tréner a skvelý chlap Ľuboš Mihálik
 

Takto sme Ľuboša Mihálika poznali. Pri práci s mladými chlapcami. Foto: Michal HlavatovičĽudia, ktorí ho osobne poznali a patrili k jeho blízkym priateľom, o ňom hovoria iba v superlatívoch. Do práce dával kus zo seba, množstvo energie a lásky. Roky pracoval okolo mládeže v Piešťanoch, neskôr sa presunul do Akadémie Roberta Hanka v Moravanoch nad Váhom.


Futbalom žil 24 hodín denne. Za všetko hovoria spomienky jeho blízkych spolupracovníkov:

 

"Keď videl, že na ihrisku rastie burina, zobral rýľ a vykopal ju. Vzápätí mu začínal tréning a už všetku energiu venoval mladým futbalistom. Keď sa dieťa nemalo ako dostať na tréning z Veľkých Kostolian, sadol do auta a išiel ho zobrať. Keď zistil, že rodičia jedného chlapca sú na tom zle po finančnej stránke, vybavil, aby nemuseli platiť členské. A to sú len zlomky toho, čo dokresľujú jeho ľudskú povahu," vravia o Ľubošovi jeho priatelia.

 

"Netreba nás menovať, nech je v popredí Ľubošove meno, zaslúži si to." V letných mesiacoch plánujú zorganizovať spomienkový futbalový memoriál na jeho počesť.


U Roba Hanka v Moravanoch nad Váhom vychovával chlapcov ročník narodenia 2006. Tri roky prípravkárov piplal, rodičom trpezlivo vysvetľoval, že všetko má svoju postupnosť a chlapcov treba pripraviť po technickej stránke, kým sa dostavia výsledky.


Deň po jeho smrti mladíci vyhrali medzinárodný turnaj v Korni. Po triumfe sa rozhodli, že trofej poputuje na večnú cestu so zosnulým trénerom.


Rodák z Krakovian, ktorý žil v Piešťanoch so svojou rodinou, mal vždy veľkú radosť zo svojich synov. Obaja teraz hrávajú futbal za Spartak Trnava.

 

Lukáš patrí k najlepším jednotlivcom zo staršieho dorastu a podľa odborníkov má predpoklady, aby raz hral aj ligu.


Mladší Tomáš nastupuje za kategóriu šestnásťročných. V sobotu hralo jeho družstvo na Slovane a on nastúpil s kapitánskou páskou. Trnavčania zvíťazili nad rivalom 3:2. Otec by bol neskutočne pyšný...


Posledná rozlúčka s Ľubošom Mihálikom sa uskutoční v pondelok 10. novembra o 13.00 na cintoríne na Žilinskej ulici v Piešťanoch.